• Verotika

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • The Intruder

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Love, Antosha

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Toe

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Ant Head

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Head Hunter

    ★★★

  • Starfish

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★★

  • Between Worlds

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★★

  • The Nun

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★