• A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Tau

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • 211

  • Tag

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★

  • Rampage

    ★★

  • Truth or Dare

  • For the Hungry Boy

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Fast Color

    ★★★★

  • Galveston

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Ladybug

    ½

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Piercing

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Cargo

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★

  • I Kill Giants

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Manhunt

    ★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½