Sort by
  • Cruella

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Marksman

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Honest Thief

    ★★

  • The War with Grandpa

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Doors: Break On Thru - A Celebration Of Ray Manzarek

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Infidel

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Addams Family

    ★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

    ★★★½

  • Synonyms

    ★½

  • Cold Pursuit

    ★★