Sort by

smoothjazzwario has logged 20 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I am a doe

I am a doe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry