• The Exchange. In White America. Kaukauna & King 50 Years Later

    ★★★½

  • Mama Bears

    ★★★

  • A Love Song

    ★★★★½

  • A Life On The Farm

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Grain: Analog Renaissance

    ★★★

  • Joy Womack: The White Swan

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Keep the Cameras Rolling: The Pedro Zamora Way

    ★★★

  • Cat Daddies

    ★★★

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★★

  • Anonymous Sister

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Yuni

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Automat

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Gemmel & Tim

    ★★★

  • Homebody

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

    ★★★★★

  • Set!

    ★★★

  • Broken Diamonds

    ★★

  • Invisible Valley

    ★★★

  • The Beauty President

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Stormy and the Admirals

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Kicksled Choir

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Naughty Books

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Zero Weeks

    ★★★★

  • This Little Light

    ★★

  • Yen Ching

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Ideal Home

    ★★★★

  • Hey Ronnie Reagan

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Day One

    ★★½

  • The Heat: A Kitchen (R)evolution

    ★★★

  • Netizens

    ★★★★

  • Wendy’s Shabbat

    ★★★★½

  • In Search of Ozu

    ★★★★

  • Riverwest Film & Video

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★★

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★★

  • Death Metal Grandma

    ★★½

  • Wild Nights with Emily

    ★★★

  • Pet Names

    ★★★

  • Are We Good Parents?

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★