RSS feed for juanjo
  • Miracle: A Dialectic of Our Age

  • The Irishman

    ★★★

  • The Girl from the Other Side

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Polar

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Haunting

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Maniac

    ★★

  • Apostle

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Image Book

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Distant Sky: Nick Cave & The Bad Seeds - Live in Copenhagen

  • Upgrade

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★

  • Unsane

    ★★½

  • Black Panther

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Mandy

    ★★

  • Fauve

  • Blindspotting

    ★★½

  • Searching

    ★★

  • Devilman: Crybaby

  • Hanagatami

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Marguerite

  • Blue Planet II

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½