Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry