• Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • My Girlfriend Is the Revolution

    ★★★

  • Diabolik

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Promises

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Luigi Proietti detto Gigi

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • I fratelli De Filippo

    ★★★

  • Scalfari. A Sentimental Journey

    ★★

  • On Our Watch

    ★★

  • Frank Miller - American Genius

  • Onde radicali

    ★★★

  • The Burning Sea

    ★★

  • A Girl Returned

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Inu-Oh

    ★★★½

  • Terrorizers

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • La macchina delle immagini di Alfredo C.

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★½

  • America Latina

  • Farha

    ★★★½

  • Freaks Out

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★

  • My Night

    ★★½

  • The King of Laughter

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Calcutta

  • Enchantment

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★

  • The Falls

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★

  • Sundown

    ★½

  • Official Competition

    ★★★★

  • Amira

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Vera Dreams of the Sea

    ★★★

  • Zalava

    ★★½

  • Eva

    ★★

  • Erasing Frank

    ★★★½

  • 107 Mothers

    ★★★

  • Atlantide

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Leave No Traces

    ★★★½

  • DeAndré#DeAndré - Storia di un impiegato

  • Semiotic Plastic

  • They Carry Death

  • Closing Time

    ★★★½

  • Full Time

    ★★★★

  • Out of This World

    ★★