Sort by

Sergejs has logged 166 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spectral

Spectral

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Swingers

Swingers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Now... We're Being Shot At!

Don't Look Now... We're Being Shot At!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Headshot

Headshot

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
31

31

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Race

Death Race

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★½
Edit this entry