Sort by

Robert has logged 164 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Bad Milo!

Bad Milo!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Charter Trip

The Charter Trip

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Summer of Happiness

One Summer of Happiness

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invoking

The Invoking

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hansel & Gretel

Hansel & Gretel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Isolation

Isolation

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reeker

Reeker

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
Mosquito

Mosquito

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
Read the review Edit this entry  
02
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snuff

Snuff

1976
×
Read the review Edit this entry  
26
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Imprint

Imprint

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Beach

Blood Beach

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Santo in the Treasure of Dracula

Santo in the Treasure of Dracula

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ugly

The Ugly

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternal

Eternal

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Feeder

Feeder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry