• Spiderhead

    ★★½

  • Men

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • The Northman

  • X

    ★★★½

  • Bergen

    ★★★

  • The Weekend Away

    ½

  • No Exit

    ★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Landscapers

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Together, We Shall Die

    ★★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Reflection

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Malignant

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Black Island

  • Mad God

    ★★★★★

  • Aftermath

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★★½

  • The Medium

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Train Again

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • A Taste of Hunger

    ★½

  • Pure White

    ½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½