Sort by

sneh has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
Read prior review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★½
Read the review Edit this entry