• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Dolittle

  • Bombshell

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Peter's To-Do List

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

  • The Report

  • Serenity

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Terminal

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Current War

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • Pilgrimage

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Snowden

    ★★½