Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In Time

In Time

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminal

Terminal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry