nicole has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Things

The Shape of Things

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bruce Springsteen and the E Street Band : Live in New York City

Bruce Springsteen and the E Street Band : Live in New York City

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry