• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Sharks of the Corn

    ★★★

  • The Hand

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Ringing Bell

    ★★★

  • Skull: The Mask

    ★★★½

  • The Wanting Mare

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 15 Things You Didn't Know About Bigfoot

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Avengement

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Villains

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Furie

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Vice

    ★½

  • Revenger

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • Killing

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★★