Sort by

Andrew has logged 98 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bodyguard

The Bodyguard

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Tears for the Dead

No Tears for the Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bunraku

Bunraku

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Avenging Eagle

The Avenging Eagle

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Five Shaolin Masters

Five Shaolin Masters

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kid with the Golden Arm

Kid with the Golden Arm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
14 Blades

14 Blades

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Masked Avengers

Masked Avengers

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invincible Shaolin

Invincible Shaolin

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Flag of Iron

The Flag of Iron

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clan of the White Lotus

Clan of the White Lotus

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time in Shanghai

Once Upon a Time in Shanghai

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Protector

The Protector

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry