Sort by

Andrew has logged 34 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Flash Point

Flash Point

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
Read the review Edit this entry  
28
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragon

Dragon

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man: The Final Fight

Ip Man: The Final Fight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry