Sort by
  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Wrong Missy

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • American Son

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★★★

  • The Aeronauts

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★

  • The Beach Bum

    ★½

  • Us

    ★★

  • The Professor and the Madman

    ★★

  • Captain Marvel

  • Last Breath

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Luce

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Wounds

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★