charli(e) has logged 54 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Njenga's Purgatory

Njenga's Purgatory

×
★★½
Edit this entry  
31
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
31
Wendy

Wendy

2017
×
Edit this entry  
31
Dick Tracy's Got a Brand New Dress

Dick Tracy's Got a Brand New Dress

2017
×
½
Edit this entry  
31
A Blind Date

A Blind Date

2017
×
½
Edit this entry  
31
Cop Story

Cop Story

2017
×
Edit this entry  
31
No More Vloggers in JoCo

No More Vloggers in JoCo

2017
×
Edit this entry  
31
Please Date Me

Please Date Me

2017
×
Edit this entry  
31
The Return of the Crispy Ladies

The Return of the Crispy Ladies

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
31
Dicked Down in Debt

Dicked Down in Debt

2018
×
Edit this entry  
31
The Return of the Crispy Ladies

The Return of the Crispy Ladies

2018
×
Read prior review Edit this entry  
31
The Return of the Crispy Ladies

The Return of the Crispy Ladies

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
Pine

Pine

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
30
Pine

Pine

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Breach (Girl & Eunuch)

Breach (Girl & Eunuch)

2001
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Keep on Swinging

Keep on Swinging

×
½
Edit this entry  
23
Karl

Karl

×
½
Edit this entry  
23
Fork in the Road

Fork in the Road

2019
×
½
Edit this entry  
23
Pine

Pine

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tetro

Tetro

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Trypps #7 (Badlands)

Trypps #7 (Badlands)

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Hostile

Hostile

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Paris Belongs to Us

Paris Belongs to Us

1961
×
★★★★
Edit this entry  
09
What We Make of Our Misfortunes

What We Make of Our Misfortunes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
From Nine to Nine

From Nine to Nine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
Edit this entry  
09
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
Edit this entry