Sort by

SnowboardJunkie has logged 329 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
I'll Sleep When I'm Dead

I'll Sleep When I'm Dead

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imperium

Imperium

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry