Sort by

SnowboardJunkie has logged 388 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asperger's Are Us

Asperger's Are Us

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Screwed Up

All Screwed Up

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unlikely Murderer

The Unlikely Murderer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lords of Scam

Lords of Scam

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Laughing Policeman

The Laughing Policeman

1973
×
★★★★
Edit this entry  
19
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Slow Hustle

The Slow Hustle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ludo

Ludo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Colin in Black & White

Colin in Black & White

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Catch

The Catch

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Brown Eyes

Big Brown Eyes

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry