Sort by

SnowboardJunkie has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halston

Halston

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Ginza Cosmetics

Ginza Cosmetics

1951
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dogwashers

Dogwashers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Creating a Character: The Moni Yakim Legacy

Creating a Character: The Moni Yakim Legacy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
County Lines

County Lines

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★
Edit this entry