• The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Wrong Missy

  • Sputnik

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Tolkien

  • Captive State

  • Alita: Battle Angel

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • Burning

    ½

  • Arctic

  • Beirut

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • It

  • Alien: Covenant

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Bad Santa 2

  • Planet Earth II

  • The Accountant

  • Hacksaw Ridge

  • Sully

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

  • War Dogs

  • Jason Bourne

  • Star Trek Beyond

  • Anthropoid

  • The Legend of Tarzan

  • The Shallows

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys

  • Train to Busan

  • The Jungle Book

  • Sausage Party

  • 10 Cloverfield Lane

    ½

  • 11.22.63

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • A Man Called Ove

  • The Hateful Eight

  • In the Heart of the Sea

  • Spectre

    ★★½

  • Bridge of Spies

  • Bone Tomahawk

  • The Martian

  • Demolition

  • Everest

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • The Lobster

    ★½

  • Terminator Genisys

  • Entourage

    ★★★½

  • Jurassic World

  • Sicario

  • Green Room