Savannah has logged 120 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Eighties

The Eighties

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Seventies

The Seventies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Compulsion

Compulsion

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wind Traces

Wind Traces

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Date, No Signature

No Date, No Signature

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Signature Move

Signature Move

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Other Half

The Other Half

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Truth

Truth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mississippi Damned

Mississippi Damned

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Anarchist

American Anarchist

2016
×
★★★½
Edit this entry