Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Plane

Plane

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Major League

Major League

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
God's Country

God's Country

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Luck

Luck

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry