Sort by

soapatrick has logged 74 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★½
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Accused

The Accused

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Edit this entry