RSS feed for SoapboxPictures
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Virtues

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Bait

    ★★★

  • Blinded by the Light

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Perfection

    ½

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★

  • Calibre

    ★½

  • Shoplifters

    ★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★½

  • Mandy

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Creep 2

  • The Maus

  • The Ritual

    ★★

  • Lean on Pete

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Veronica

    ½

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • Abducted in Plain Sight

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Life

    ½

  • The Bar

  • The Other Side of Hope

    ★½

  • A Ghost Story

    ★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★½

  • Cat Sick Blues

    ★½

  • The Fury of a Patient Man

  • Hotel Salvation

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Raw

    ★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★

  • The Wailing

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★

  • The Greasy Strangler

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★½

  • The Martian

    ★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • World of Tomorrow

    ★★

  • Ex Machina

    ★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★