• Firestarter

    ★½

  • Sneakerella

    ★★½

  • Senior Year

    ★½

  • F_cking Bornholm

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Choose or Die

    ★½

  • The Taming of the Shrewd

  • Metal Lords

    ★★½

  • All the Old Knives

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Battle: Freestyle

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Marzec '68

    ★½

  • The Bubble

    ★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Black Crab

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Za duży na bajki

    ★½

  • Rescued by Ruby

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★

  • X

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Contractor

    ★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • No Exit

    ★★½

  • Mój dług

    ★★

  • The Bunker Game

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★

  • Bigbug

    ★★

  • Tall Girl 2

  • Miłość jest blisko

    ★★

  • Krime Story. Love Story

    ★★

  • Proti ľadu

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Into the Wind

    ★½

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Love, Sex and Pandemic

  • Moonfall

  • 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach

  • Gierek

    ★★

  • Girl Picture

    ★★★½

  • Master

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Brazen

  • Scream

    ★★★½

  • Koniec świata czyli Kogel Mogel 4

  • The 355

  • How I Fell in Love with a Gangster

    ★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★

  • The King's Man

    ★½

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½