Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bilardo, the Soccer Doctor

Bilardo, the Soccer Doctor

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rooney

Rooney

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Neymar: The Perfect Chaos

Neymar: The Perfect Chaos

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holy Game

The Holy Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maradona in Mexico

Maradona in Mexico

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maradona, the Hand of God

Maradona, the Hand of God

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Otra forma de entender la vida

Otra forma de entender la vida

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cosmoball

Cosmoball

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The International

The International

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cool Kids Don't Cry

Cool Kids Don't Cry

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All I Need is a Ball

All I Need is a Ball

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Champion

Champion

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men of Hope

Men of Hope

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
LFG

LFG

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Real Kashmir FC

Real Kashmir FC

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captains of Za'atari

Captains of Za'atari

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Strike

Strike

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Barefoot Dream

A Barefoot Dream

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fixed

Fixed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kick

Kick

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sikandar

Sikandar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fan of Amoory

Fan of Amoory

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
In Search of Greatness

In Search of Greatness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Penalty

Penalty

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adidas Vs. Puma: The Brother's Feud

Adidas Vs. Puma: The Brother's Feud

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
90 minutos

90 minutos

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Goal

The Goal

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gujarat 11

Gujarat 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gascoigne

Gascoigne

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rembat

Rembat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold Sweat

Cold Sweat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Team Marco

Team Marco

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Men

Iron Men

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The El Paso Conquest

The El Paso Conquest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleeping Giant: An Indian Football Story

Sleeping Giant: An Indian Football Story

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Argentina Fútbol Club

Argentina Fútbol Club

×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
God Save The Wings

God Save The Wings

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The FIFA Family: A Love Story

The FIFA Family: A Love Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Naked Man in the Stadium

The Naked Man in the Stadium

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kroos

Kroos

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Matthews

Matthews

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Una meravigliosa stagione fallimentare

Una meravigliosa stagione fallimentare

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All or Nothing: Tottenham Hotspur

All or Nothing: Tottenham Hotspur

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bromley Boys

The Bromley Boys

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anelka: Misunderstood

Anelka: Misunderstood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Keeper

The Keeper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Take the Ball, Pass the Ball

Take the Ball, Pass the Ball

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry