RSS feed for SociallyInept
  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Anna

  • Midsommar

  • Shaft

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

  • Shazam!

  • Captive State

  • Us

  • Good Boys

  • Dumbo

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

  • High Flying Bird

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Glass

  • Aquaman

  • Night Hunter

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War