RSS feed for SocioJoe
  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Life Overtakes Me

    ★★★½

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★★

  • Midnight Family

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Monos

    ★★½

  • Halston

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Disappearance of My Mother

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★

  • After the Wedding

    ★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Kitbull

    ★★½

  • Golden Youth

    ★★★★

  • Glass

  • All Is True

    ★★

  • The Gay Rub: A Documentary

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • 5B

    ★★★

  • Viper Club

    ★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • The Oath

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Chaperone

    ★★★½

  • Making Montgomery Clift

    ★★★

  • Sócrates

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • Bel Canto

    ★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Chambermaid

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Skin

    ★★

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Widows

    ★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Aniara

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★½