Sort by

Sofa has logged 176 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Hangman

Hangman

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blackway

Blackway

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silencer

Silencer

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Asher

Asher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Anon

Anon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bag Boy Lover Boy

Bag Boy Lover Boy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Kiss

Death Kiss

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gotti

Gotti

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Shane

Shane

1953
×
★★★
Edit this entry  
04
8MM

8MM

1999
×
★★½
Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightworld

Nightworld

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magic

Magic

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Primal Screen

Primal Screen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Document of the Dead

Document of the Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Detour

Detour

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry