Sofa has logged 48 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oddballs

Oddballs

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tomie: Unlimited

Tomie: Unlimited

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rich Man's Wife

The Rich Man's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Rainbow

Black Rainbow

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pickaxe

Pickaxe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Playground

Playground

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tonight She Comes

Tonight She Comes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
1969

1969

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terrified

Terrified

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shook

Shook

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sadistic Intentions

Sadistic Intentions

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Premutos: Lord of the Living Dead

Premutos: Lord of the Living Dead

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Death King

The Death King

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roadside Prophets

Roadside Prophets

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chlorine

Chlorine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Motorama

Motorama

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Schramm

Schramm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
They Bite

They Bite

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hooked Generation

The Hooked Generation

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fantasist

The Fantasist

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Audrey Rose

Audrey Rose

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Whirlpool

Whirlpool

1970
×
★★★★
Edit this entry