Sort by
  • Confess, Fletch

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Hustle

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • The Hating Game

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • 9/21/21

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • Cyrano

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★★