Sort by

sofcar has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Theatre Live: Follies

National Theatre Live: Follies

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
Read prior review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Read prior review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Big Night

Big Night

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry