sofcar has logged 21 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry