Sort by

sofia has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cure

The Cure

1917
×
Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunday in the Park with George

Sunday in the Park with George

1986
×
Read the review Edit this entry  
11
Company

Company

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tootsie

Tootsie

1982
×
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Peephole

Peephole

2018
×
Edit this entry  
02
Rabbit

Rabbit

2005
×
Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lazy Woman

Portrait of a Lazy Woman

1986
×
Edit this entry  
30
M22

M22

2013
×
Edit this entry  
30
Wildebeest

Wildebeest

2012
×
Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Rider

Black Rider

1993
×
Edit this entry  
17
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
15
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evidence

Evidence

1995
×
Edit this entry  
03
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Les solitudes

Les solitudes

2008
×
Edit this entry  
03
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
Edit this entry  
02
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry