Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★★½

  • Dry

    ★★½

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Son

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Immensity

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★

  • Master Gardener

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Monica

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • The Sitting Duck

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Diabolik

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Marilyn's Eyes

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Accusation

    ★★★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • The Inner Cage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Sundown

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Madame Claude

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½