Sort by

Sofia 🌹 has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Grounded for Christmas

Grounded for Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
12
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★
Edit this entry  
10
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Christmas at Grand Valley

Christmas at Grand Valley

2018
×
★
Edit this entry  
28
Things We Lost in the Fire

Things We Lost in the Fire

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Brothers

Brothers

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Shadowlands

Shadowlands

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sibel

Sibel

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
19
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Mario

Mario

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love After Love

Love After Love

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Ordinary Days

Ordinary Days

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Crime of Padre Amaro

The Crime of Padre Amaro

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Filthy

Filthy

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★½
Edit this entry  
15
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Edit this entry  
12
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★
Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry