Sort by
  • Foe

    ★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • La Chimera

    ★★★★★

  • The Old Oak

    ★★★½

  • Perfect Days

  • Fallen Leaves

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Afire

    ★★½

  • 20 Days in Mariupol

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★½

  • Bones and All

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ★½

  • WeCrashed

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★

  • Landscapers

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Catholic School

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Third Day

    ½

  • We Are Who We Are

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½