Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Shirley Valentine

Shirley Valentine

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry