• WandaVision

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Last Summer

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Malevolent

    ★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Freaky Friday

    ½

  • The Darkest Minds

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Bubble Gum

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Dude

    ½

  • Truth or Dare

    ½

  • Midnight Sun

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Open House

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • The Babysitter

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • SPF-18

    ½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

    ½

  • Death Note

    ½

  • American Made

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★★