RSS feed for kelly
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Made

American Made

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry