• House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • So Much Love to Give

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Skywalker Legacy

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • StarKid Homecoming

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • He Dreams of Giants