• Crimes of the Future

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • The Frog

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • Shadowed

  • Ip Man 4: The Finale

    ½

  • 1917

    ★★

  • Looking for Alaska

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • The Irishman

  • The King

    ½

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Ant Head

  • Green Book

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Lottery

  • Damascus Time

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Untaken Paths

  • WHAT DID JACK DO?

  • Bir Nefes Yeter

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • It

  • Annabelle: Creation

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Recep Ivedik 5

  • For Both of Us

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★½

  • Boyka: Undisputed IV

  • Nerve

  • Me Before You

  • The Salesman

  • The Conjuring 2

  • Life and a Day

  • Sausage Party

  • Kung Fu Panda 3

  • Delibal

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Room

  • Cosmos

    ★★★★

  • The Lobster

  • Love

    ★★★★

  • The Longest Ride

  • Furious 7

  • Fire

  • Brooklyn

  • Love Like You

  • Interstellar

    ★★

  • Annabelle

  • Gone Girl

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½