• Retreat

    ½

  • House of Existence

    ★★½

  • Trap

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Leonora addio

    ★★★★½

  • That Kind of Summer

    ★★★★

  • A E I O U – A Quick Alphabet of Love

    ★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • It's Raining Frogs Outside

  • Love Is a Dog from Hell

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★½

  • The Chestnut Man

    ★½

  • Editing

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Bones

    ★★★

  • Dune

    ★½

  • The Night

    ★★★★

  • Fou de Bassan

    ★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • France

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★★½

  • Titane

    ½

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Train Again

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Light by Chance

  • Four Roads

  • Excerpts I [Though I now depart...]

    ★★

  • Gaia

    ★★

  • The Good Woman of Sichuan

    ★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Bloodsuckers

    ★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★

  • Social Hygiene

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★½

  • Introduction

    ★★★★

  • Son

  • Black Medusa

    ★½

  • earthearthearth

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Four Nights

    ★★★

  • First Light

  • October Rumbles

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • A Night at the Opera

    ★★½

  • The Swordsman

    ★★★

  • Autofiction

    ★★★½

  • Navozande, the Musician

  • Still Processing

  • Yellow Cat

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • The Lonely 19:00

    ★★★★

  • Tenet

  • Water

    ★★

  • Eye

    ½

  • Where The Mountain Is Flat

  • Living Things

    ★½

  • Fatigued

    ★★½

  • A Remembering of Disremembering

    ★★★

  • Beyond Nothing

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★½

  • See You In My Dreams

    ★★★½

  • Liminal