Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fab Five

The Fab Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Hate Christian Laettner

I Hate Christian Laettner

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
42

42

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Boys in the Band: Something Personal

The Boys in the Band: Something Personal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★½
Edit this entry  
17
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
RED

RED

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry