Sort by

solarno has logged 92 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★½
Edit this entry  
28
Iron Man: Rise of Technovore

Iron Man: Rise of Technovore

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Edit this entry  
08
Craig Ferguson: Tickle Fight

Craig Ferguson: Tickle Fight

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mei and the Kittenbus

Mei and the Kittenbus

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
Enter the Battlefield: Life on the Magic - The Gathering Pro Tour

Enter the Battlefield: Life on the Magic - The Gathering Pro Tour

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
LEGO House: Home of the Brick

LEGO House: Home of the Brick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
★½
Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
★½
Edit this entry  
27
Balance Of The Force

Balance Of The Force

2018
×
★★★★
Edit this entry