RSS feed for solesider
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • The Wandering Earth

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★